Rybolov s profesionálním průvodcem Tomášem Plachým na Rio Ebro | VIP servis *****

Rio Ebro

Řeka EBRO je nejdelší španělská řeka o celkové délce 909 km. Pramení v Kantaberském pohoří, protéká Aragonskou kotlinou,vlévá se do Středozemního moře. Po celé své délce a dvou přehradách nabízí nevídané rybářské příležitosti.

Na Ebru je kaskáda přehrad. Každá je zcela odlišná nejen hloubkou, teplotou, čistotou a barvou vody , ale i chováním ryb. Jedna z nich je RIBA ROCHA u městečka Mequinenza.  Mísí se zde studená čistá voda z horní přehrady řeky EBRO s teplou kalnou vodou  z přítoku řek CINCA a SEGRE. Tyto dvě přehrady jsou místem, kam jezdí rybáři z celého světa ulovit si trofejní rybu. Na těchto přehradách žijí opravdoví giganti. Takové obrovské množství sumců větších než 200 cm se snad jinde nechytá!

Ti, kteří se specializují na velké kapry si přijdou na své – kapří mobidici zde také žijí. Lov kaprů s délkou kolem jednoho metru je  běžný. Těch větších než jeden metr je požehnaně.

I s candáty si rybář také užije dobrodružství a napětí. V těchto místech jsou daleko bojovnější než v Čechách. Většinou berou ve velkých hejnech-dokonce až v maximálních hloubkách přehrad. Je nutné počítat se silnějším větrem než máme v Čechách. Na přehradě vlny s výškou až 1,5 metru nejsou výjimkou!

Ryby

DSC00194SUMEC – monstrum z hlubin, hlavní cílová ryba na Rio Ebro

Na řece Ebro (dolní přehrada) se pohybuje několik miliónů sumců. Právě v Mequinenze a jejím přítoku řeky Segre mají sumci nejlepší podmínky nejen ke tření, ale i k potravě. Mequinenza s jejím přítokem je nejlepší místo, kde lze chytit sumce nad 100kg. Během roku se právě v Mequinenze uloví nejvíce 100kg sumců z celého Ebra.  Ideálním obdobím jsou letní měsíce. Ulovit takového sumce předchází několik podmínek! Důležitá je trpělivost, kvalitní vybavení, dovednost každého rybáře a také štěstí, v neposlední řadě počasí – tomu bohužel neporučíme! V TOP období sumci shánějí potravu neustále- na záběr od sumce tedy nemusí rybář čekat dlouho. Záběrů je několik za den.

 

c5Candát – ve vodách Rio Ebro

Na Ebru se candáti chytají celý rok, po celé přehradě. Nutností v tomto případě je loď se sonarem. Candátí osádka je opravdu veliká a i když se zdá, že chytí candáta každý rybář, nemusí tomu tak být. Candáti jsou velice chytří Snad každý z nich už viděl nějakou nástrahu kolem sebe provláčet. Na spodní přehradě jsou agresivní, bojovní.

 

 

k8Kapr – Ebro největší nedravá ryba

Na Ebro se též jezdí za velkými kapry- dosahují běžné délky 100cm.Nicméně jsou chycené ryby i nad 120cm. Lze je chytat celoročně právě v Mequinenze a jejím přítoku řeky Segre. Kapři zde mají spoustu přírodní potravy, ale jsou zvyklí na halibut pelety-těmi právě krmí rybáři,chytající sumce. Kapři jsou rychlí a agresivní. S jejich lovem je úspěšný každý. Důležité je vybrat správné místo, pořádně zakrmovat. Kapr se pouští zpět do vody. K jeho zachování používáme rybářskou podložku. Na Ebru převládá osádka kapra šupinatého-jsou i výjimky, kdy se chytne kapr bez šupin (lysec).

 

 

Black Bass

Další významnou rybou je příbuzný našeho okouna. Je dravý a bojovný, po ulovení je bezpodmínečně nutné jej pustit. Jedná se o přísně hájenou rybu.

Zpět na začátek